کولرگازی

تفاوت کولرگازی و کولر آبی

تفاوت کولرگازی و کولر آبی

تفاوت کولرگازی و آبی چیست؟ کدام یک به صرفه تر است ؟

با فرا رسیدن فصل گرم تابستان همه به سراغ کولر ها می رویم تا آنها را برای روزهای گرم و داغ آماده کنیم. باتوجه به صنعتی شدن شهر ها و افزایش گرمای هر ساله کولر های آبی همچون گذشته پاسخگوی نیاز مصرف کنندگان را نمی دهد. در این مقاله می خواهیم تفاوت کولرگازی و کولر آبی را بررسی کنیم.

کولرهای آبی از طریق افزایش رطوبت محیط را خنک می کند به همین دلیل بیشتر مناسب شهر هایی هستند که مناطق خشک دارند. همچنین مشکل کم آبی هر ساله بیشتر از قبل جدی تر می شود و طبق پیش بینی ها کشور ما طی 10 الی 20 سال آینده دچار بحران شدید کم آبی قرار خواهد گرفت.

با خرید از نمایندگی کولرگازی گرین ضمانت بهترین قیمت،کیفیت را داشته باشید و می توانید از خرید اقساطی بهره مند شوید.

کولر آبی

از دیگر تفاوت کولرگازی و کولر آبی می توان گفت:

هر کولر آبی بسته به ظرفیت آن به طور متوسط بین 30 الی 40 لیتر آب مصرف می کند. این یعنی حدود 700 لیتر آب در شبانه روز. متوسط برق آن نیز در حدود 500 الی 900 وات در ساعت است. از طرفی دیگر با ورود تکنولوژی کم مصرف کولر های گازی اینورتر معادل همین کولر ها از 300 وات الی 2000 وات برق مصرف می کند. امروزه همه برند ها کولرگازی اینورتر دارند مثل: سامسونگ ویند فری – ال جی نکست تایتان – تراست اینورتر – سامسونگ بوراکای اس – ال جی نکست پلاس – ال جی آرت کول

مسئله ی دیگر در مورد کولر های آبی این است که هیچ کنترل کننده ای در کار نیست. به طور مثال برای یک واحد مسکونی 100 متری اگر فقط بخواهیم سالن 60 متری را خنک کنیم باید برای کل فضای 100 متر کولر را روشن بکنیم اگر این اتفاق برای یک اتاق رخ بدهد که دیگر هیچ. اما اگر کولر گازی برای هر فضا مستقل قرار گیرد علاوه بر کاهش مصرف برق سرعت در خنک شدن را نیز تا چند برابر بیشتر کند.

 

یکی دیگر از تفاوت کولرگازی و کولر آبی این است که:

تفاوت کولرگازی و کولر آبی

زمان بین روشن کردن کولر و خنک کنندگی فضا را هم در نظر بگیرید که چقدر طول می کشد تا فضای ما را به دمای مورد نظر برساند. در کولر آبی خیلی زمان می برد تا به دمای مطلوب برسیم که اغلب با توجه به گرمای بیرون از خانه به درجه دلخواه نمی رسد.

اما با استفاده از کولر گازی و خنکی هوای تولید شده این زمان چند برابر کاهش پیدا میکند و در حدود فاصله زمانی 15 تا 20 دقیقه به درجه دلخواه خواهیم رسید.

در برخی کولر ها نیز با استفاده از تکنولوژی wifi میتوان قبل از رسیدن کولر را روشن کرد تا دمای محیط به آنچه خواسته ایم رسیده باشد. مانند کولرگازی اینورتر تراست با تکنولوژی wifi

 

یکی دیگر از مشکلات کولر آبی استفاده از هوای بیرون برای خنک کردن می باشد که با توجه به آلودگی هایی که وجود دارد ممکن است بیماری با خود به همراه داشته باشد. از جمله این آلودگی ها می توان به ویروس، باکتری ها، ذرات آلرژی زا و … اشاره کرد. این مشکلات نه تنها در کولر گازی وجود ندارد بلکه اکثر کولر ها دارای فیلتر های تصفیه هوا نیز هستند.

تصفیه هوای کولرگازی

یکی دیگر از مسئله هایی که وجود دارد استفاده کولرگازی از ترموستات است که به گونه ای اگر شما دمای یک اتاق را روی 22 درجه تنظیم کرده باشید زمانی که دمای اتاق به درجه دلخواه رسید کمپرسور روی حالت استندبای (آماده به کار) قرار می گیرد و پس از افزایش دما مجدد دستگاه شروع به کار میکند. به لطف استفاده از کیت اینورتر، کمپرسور در حالت آماده به کار قرار می گیرد و دوباره استارت نمی زند. یعنی کاملا مرقوم به صرفه از لحاظ برق

در نتیجه استفاده از کولرهای گازی نسبت به کولر آبی در شرایط مناسب و استاندارد از لحاظ مصرف انرژی و پاکیزگی محیط مناسب‌تر می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *