پکیج

کد خطای پکیج ایران رادیاتور

کد خطای پکیج ایران رادیاتور

کد خطای پکیج ایران رادیاتور

پکیج های ایران رادیاتور در حالت کلی در دو مدل آنالوگ و دیجیتال تولید می شوند. مدل های آنالوگ شامل سری های Eco، M، ES، E و BM بوده و مدل های دیجیتال سری های L و k می باشند. در پکیج های سری آنالوگ با توجه به برد الکترونیک، که قابلیت عیب یابی اتوماتیک داشته، خطای رخ داده به صورت چراغ چشمک زن روی دستگاه به نمایش در می آید. در پکیج های سری دیجیتال این خطاها با بیان کد خطا در صفحه LED تعبیه شده در پنل کاربری پکیج قابل مشاهده می باشد. در ادامه مطلب به شایع ترین خطاهای پکیج ایران رادیاتور که مصرف کنندگان محترم با آن مواجه بوده اند را اشاره می کنیم.

خطای 40 -70 در پکیج های آنالوگ و E1 در پکیج های دیجیتال:

این خطا عموما به علت پایین بودن فشار مدار شوفاژ رخ می دهد. پکیج های دیواری غالبا به سنسور تشخیص حداقل فشار آب مجهز بوده که با توجه به پایین بودن فشار مجاز آب مدار شوفاژ ابتدا عقربه ی فشار سنج پکیج را کنترل می کند. در صورتب که این فشار از مقدار مجاز پایین تر بود اقدام به باز کردن شیر پرکن دستگاه که به یک شیر آبی رنگ با مقطع مربعه یا مشکی رنگ با مقطع دایره ای می باشد می نماییم. در صورتی که فشار در محدوده ی مورد نظر قرار داشته باشد و مجددا پیغام اخطار مشاهده گردد عوامل زیر محتمل ترین حالت ها می باشد:
1- رسوب گرفتگی مانومتر یا فشار سنج و اعلام فشار کاذب آن
2- خرابی مانومتر
3- وجود هوای در بلوک هیدرولیک دستگاه
4- جرم زدگی در محل سنسور فشار
5- خرابی الکترونیکی سنسور فشار

خطای 70 – 80 در پکیج های آنالوگ و خطای E2 در پکیج های دیجیتال

این خطا عموما در مرحله راه اندازی دستگاه و بهره برداری ابتدایی مصرف کننده صورت می گیرد که علت آن نرسیدن گاز یا هوا داشتن گاز در محفظه احتراق پکیج می باشد که می توان با چند بار فشار دادن کلید reset هوای موجود در لوله گاز و پکیج را تخلیه نمود و رفع نقص گردد. در غیر اینصورت جهت اطمینان از کیفیت و فشار گاز وردی، شیلنگ گاز زیر دستگاه را باز کرده و اقدام به هوا گیری تا رسیدن گاز با فشار و کیفیت مناسب جهت مصرف دستگاه نماییم. بعد از انجام این کار مجددا شیلنگ گاز را به دستگاه متصل کرده و با فشردن دکمه Reset اقدام به جهت روشن نمودن دستگاه می کنیم. با توجه به این نکته که خطا مربوط به عیب یابی شعله و عدم تشکیل آن می باشد در صورت عدم رفع نقض مربوط، کنترل عوامل احتمالی زیر پیشنهاد می گردد:
1- تشکیل جرقه مناسب از طریق الکترود جرقه دستگاه
2- میزان حجم گاز شعله استارت در محفظه احتراق
3- فرمان تایید تشکیل توسط الکترودیون و در نهاین صحت عملکرد برد الکترونیک

 

برای خرید محصولات ایران رادیاتور می توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

https://tahviecity.com/product-category/heating/pakeyge/pakeyge-iran/

تفاوت موتورخانه و پکیج

 

خطای 40-60-80 در پکیج های آنالوگ خطای E51 در پکیج های دیجیتال:

این خطا در پکیج های ایران رادیاتور جزء خطاهای شایع بوده و به دلیل عدم خروج مناسب احتراق می باشد. در صورت مشاهده این پیغام ابتدا مسیر تخلیه احتراق و دودکش را کاملا بررسی کرده و از باز بودن مسیر آن اطمینان حاصل نمایید. این خطا معمولا در هنگام تغیر فصل از سرما به گرما ایجاد شده که به علت انقباض و انبساط پرده دیافراگمی سنسور کنترل فشار فن یا همان سنسور پرشر سوئیچ هوا می باشد. به همین منظ.ر تکنسین اقدام به دو شیلنگ کردن پرشر سوئیچ هوا جهت افزایش تحریک سنسور می نماید در غیر این صورت عوامل زیر محتمل می باشد:
1- خرابی برد الکترونیک دستگاه
2- قطعی جریان الکتریسیته فن
3- سوختگی سیم پیچ فن
4- خرابی پرشر سوئیچ هوا
5- بسته شدن یا ذوب شدن فن و متعلقات فن

 

کد خطای پکیج ایران رادیاتور

 

خطای 40-70-80 در پکیج های آنالوگ و خطای E81 در پکیج های دیجیتال

این خطا معمولا در پکیج های کارکرده ای رخ می دهد که در مناطقی نصب شده اند که کیفیت آب پایینی دارند. عمده ترین دلیل رخ دادن این خطا جرم گرفتگی و وجود رسوب در مدار هیدرولیکی پکیج و مبدل های دستگاه می باشد که از طریق تماس با نمایندگی مجاز و انجام عمل اسیدشویی و رسوب زدایی کامل این مشکل بر طرف می گردد. ضمنا دلایل متعدد دیگری نیز منجز به این خطا می شود که به شرح ذیل می باشد:
1- سوختگی و خرابی پمپ دستگاه
2- سوختگی و خرابی شیر موتوری دستگاه
3- بسته بودن مسیر بای پس

4- بسته بودن شیر های رادیاتور در حالت زمستانه پکیج
5- خرابی ترموستات

لازم به ذکر است تمام مطالب فوق جهت بالا بردن اطلاعات و آگاهی شما عزیزان مصرف کننده تهیه شده و در هنگام بروز خطا در دستگاه باید با نمایندگی های مجاز خدمات پس از فروش ایران رادیاتور تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *