پکیج

نحوه عملکرد پکیج دیواری و نکاتی درباره آن

نحوه عملکرد پکیج دیواری

نحوه عملکرد پکیج دیواری و نکاتی درباره آن

در این مقاله قصد داریم شما را با نحوه عملکرد پکیج دیواری آشنا کنیم. پکیج شوفاژ دیواری از جمله دستگاه هایی است که در بیشتر منازل پیدا می شود و وجود آن باعث شده تا بسیاری از ساکنان ساختمان ها و اعضای خانه در رفاه خوبی قرار گیرند.  برای فهم بهتر نحوه عملکرد پکیج دیواری بهتر است با سیستم آن آشنا شویم. در پکیج دیواری سنسور جریان آب وجود دارد که زمانی که شیر آب گرم باز می شود این سنسور به کار افتاده و آن را تشخیص می دهد و پس از آن جرقه زن پکیج، مشعل تعبیه شده برای تولید آب گرم روشن می شود و پس از آن مبدل حرارتی پکیج آبی که در آن جاری شده است را به مرور گرم می کند. البته در این باره باید به نکته ای توجه کنید که معمولا بعضی از پکیج هایی وجود دارد که از مبدل حرارتی دومی برخوردار هستند که با به کار گیری گرمای گاز خروجی، آب ورودی را ابتدا کی گرم می نماید. از طرفی ترموستاتی که در پکیج دیواری وجود دارد که مقدار گازی که به سمت مشعل می روند را کنترل کرده تا بتواند میزان دما را حفظ و کنترل نماید.

مکانیسم کنترل در نحوه عملکرد پکیج دیواری

در هر پکیج دیواری یک کنترل الکترونیکی یا ECU وجود دارد که این وظیفه را بر عهده دارد تا بتواند جریان گاز، مدولاسیون، دما، جرقه زن و همین طور جریان گاز را کنترل کند. در واقع این واحد وظیفه دارد تا ایمنی پکیج را کنترل نماید و مانند یک قطع کننده اتوماتیک گاز زمانی که اختلاف در عملکرد پکیج ایجام می شود وارد عمل شود.

نحوه شروع کار پکیج دیواری

بعد از خواندن نحوه عملکرد پکیج دیواری به شروع به کار پکیج می پردازیم. برای بهتر درک کردن این موضوع باید با نوع استارت آن آشنا شویم. زمانی که هر فردی شیر آب را باز می کند، سنسور جریان آب که در ابتدای مقاله درباره آن توضیح دادیم به ECU وصل شده تا جریان آب را شناسایی کند و پس از تشخیص، مکانیسم شروع کردن گرم کردن آب آغاز شود. بعضی از پکیج های پیشرفته دیواری که سنسور پیشرفته دارند سریعتر از پکیج های معمولی جریان آب را شناسایی می کنند. از طرفی بعضی دیگر نیز فن احتراقی دارند که هوا را برای ایجاد احتراق گیر انداخته و همزمان با آن ECU جریان گاز را رها کرده و با ساتفاده از جرقه زن روشن می شود.

گرم شدن آب

مشعل گاز پکیج، گرما را برای گرم کردن آب به مبدل حرارتی در زمان عبور آب القا می کند و به این دلیل که آب برای گرم شدن از یک مسیر مار پیچ گذر می کند، آب پکیج بالاترین میزان درجه گرما را از دیواره های مبدل مخصوص این کار می گیرد. البته در مسیر نیز بعضی از پکیج های دیواری وجود دارند که برای گرم کردن بیشتر آب از گاز خروجی مشعل استفاده می کنند. در نحوه عملکرد پکیج دیواری گرم شدن آب مهم ترین مرحله است.

 

نحوه عملکرد پکیج دیواری

بهترین برند پکیج دیواری چیست؟

خب بعد از آشنایی به نحوه عملکرد پکیج دیواری اگر قصد خرید درباره پکیج را دارید به بررسی آن خواهیم پرداخت. در بازار تاسیسات ایران پکیج ها برنده های مختلفی دارند. از انواع و ویژگی های مختلف تا ایرانی و غیر ایرانی بودن آن. پکیج دیواری ایران رادیاتور که با شعار پشتم گرمه هم معروفیتی دو چندان پیدا کرد یکی از این مدل ها می باشد. از مزیت های ویژه این پکیج این است که هم ایرانی است و به کشور های مختلف صادر می شود. کیفیت بالای این پکیج باعث شده فروش خیلی خوبی در بازار تاسیسات داشته باشد. دارای مدل های مختلف از قبیل: دو مبدل یا تک مبدل، فن دار یا بدون فن، آنالوگ یا دیجیتال و در ظرفیت های مختلف پاسخگوی نیاز هر کسی می باشد. برند ایرانی دیگر محصولات شرکت بوتان می باشد. این شرکت نیز با نمایندگی پکیج بوتان در سراسر کشور و با توجه به کیفیت بالای محصولات و همچنین صادراتی بودن پکیج ها تواسنته پا به پای رقیب سنتی یعنی ایران رادیاتور فروش پکیج را در دست گیرند. پکیج های خارجی نیز از قبیل: ایمرگاس، فرولی، آریستون و … هم در بازار هستند. در مجموع فروش پکیج های ایران رادیاتور و پکیج بوتان در بالاترین رده قرار دارند.

نحوه عملکرد پکیج دیواری

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *