کولرگازی

ویژگی های کولر گازی تراست

ویژگی کولر گازی تراست

ویژگی های کولر گازی تراست

ویژگی های کولر گازی تراست مورد بررسی قرار خواهیم داد تا با کولر گازی تراست آشنایی کامل داشته باشید. اگر درباره برند تراست می خواهید بیشتر بدانید در مجله خبری تهویه سیتی یک مقاله درباره تاریخچه پیدایش برند تراست و محصولات آن آماده کرده ایم که می توانید آن را مطالعه کنید. اما درباره ویژگی های این محصول در این مقاله به طور کلی مورد بررسی قرار خواهیم داد. ابتدا با مفهوم کلی اسپلیت آشنا می شویم.

آشنایی کلی با اسپلیت:

کولرهای دو تکه یا اصطلاحا اسپلیت از دو واحد تشکیل شده است: یونیت داخلی و یونیت خارجی.

یونیت خارجی شامل قسمت های زیر می باشد:

  • کمپرسور: اصلی ترین بخش کولرگازی کمپرسور آن است که وظیفه متراکم کردن ماده مبرد و ایجاد اختلاف فشار برای گردش ماده سرمازا را دارد
  • کندانسور: بخار وارد شده از کمپرسور در کنداسنور تقطیر شده و به مایع تبدیل می گردد.
  • اواپراتور: تبدیل مایع به بخار وظیفه اصلی این قسمت می باشد.
  • شیر انبساط یا لوله مویی: باعث کاهش فشار و افزایش سرعت مبرد قبل از ورود به اواپراتور می شود.

 

پیشنهاد: جهت نصب یونیت بیرونی به پایه نگهدارنده کولرگازی احتیاج دارید.

یونیت داخلی که همان پنل داخلی محسوب می شود. این دو با لوله مسی به یکدیگر متصل می شوند.

ویژگی های کولر گازی تراست

ویژگی کولر گازی تراست:

فیلترکربن فعال: Active Carbon Filter این فیلتر از کربن فعال و رشته های الکترواستاتیکی تشکیل شده است. فیلترکربن فعال انواع بو مانند بوی آمونیاک را حذف می کند و گازهای شیمیایی زیان آور مانند فرم آلدئید را غیر فعال می نماید. این فیلتر
به وسیلة ایجاد موقعیت های مثبت درسطح فیلتر، اجزای کوچک گرد و خاک، دود و موی حیوانات اهلی را برای پیشگیری ازواکنش آلرژی زا به دام می اندازد.
اواپراتورطلایی ضد باکتری: Golden Bio Evaporator این خاصیت، از تولید مثل و گسترش باکتریها جلوگیری کرده و در ایجاد سلامتی و راحتی در محیط کمک می کند.
بدنه ضد زنگ: Anti-Rust Cabinet بدنه دستگاه از ورق فولاد الکترولیتی روی با پوشش ضد زنگ ساخته شده است.
حالت شروع مجدد دستگاه درصورت قطعی برق Auto Restart Function درهنگام قطع ووصل شدن برق، سیستم به طور اتوماتیک و با تنظیمات قبلی، شروع به کارمی کند.
تراشه پر سرعت: DSP High-Speed Chip این گزینه سبب می شود که زمان پاسخگویی وسیلة تهویه مطبوع به تغییرات 20 برابر سریع تر از حالتهای معمولی باشد و دمای محیط داخل به طور دقیق و بین ±0/5 °C کنترل شود.
پانل داخلی با قابلیت تمیز کردن آسان: Cleanable Panel پانل داخلی به گونه ای طراحی شده است که به راحتی قابل تمیز شدن می باشد.
ارتباط سیمی انعطاف پذیر: Flexible Wiring Connection نحوة طراحی ترمینال برق به صورتی است که ارتباط سیمی بین پانل داخلی و یونیت خارجی را انعطاف پذیرتر می سازد.
نمایشگر Display: کلیه دستگاه ها مجهز به نمایشگر LED و یا LCD می باشند.
اواپراتور چند خم: Multi-Bend Evaporator با استفاده از این ساختار اواپراتور و به دلیل افزایش سطح انتقال حرارت راندمان سیستم افزایش می یابد.

 

ادامه ویژگی کولر گازی تراست

رطوبت زدایی مستقل: Independent Dehumidification بدون کاهش دما دستگاه می تواند در حالت سرمایش و عملکرد فن بطور مستقل خود را در حالت رطوبت زدایی قرار دهد.
فین آلومینیومی هیدروفیلی: Hydrophilic Aluminum Fin فین های هیدروفیل به جاری شدن آب تقطیرشده روی سطح فین درحالت سرمایش کمک کرده و با جلوگیری از مسدود شدن فواصل بین فین ها توسط آب، باعث جریان یافتن راحتتر هوا بین فین ها، جلوگیری از تجمع گرد و خاک و در نتیجه افزایش راندمان انتقال حرارت می شود.
گردش هوا باسطح صدای پایین: Low Noise Airflow System بدون کاهش میزان حجم هوا و با استفاده از Cross flow fan با قطر بالا وکاهش سرعت دوران فن، سطح صدای پانل داخلی کاهش یافته است.
حالت خواب: Sleep Mode در این حالت دستگاه بطور اتوماتیک در حالت سرمایش هر ساعت 1 درجه سانتی گراد افزایش دما و در حالت گرمایش هرساعت 1 درجه سانتی گراد کاهش دما را برای دو ساعت اول پس از تنظیم، انجام می دهد. پس از آنکه مدت 5 ساعت در همین حالت ماند خاموش می شود. در این حالت دستگاه در حالت صرفه جویی انرژی قرار می گیرد.
لوله های مسی با شیارهای داخلی ذوزنقه ای: Trapezium Innergroove Copper Piping درمقایسه با لوله های مسی شیار داخل مثلثی این لوله ها امکان عبور مبرد بیشتری را فراهم کرده و ضمن افزایش راندمان باعث کاهش مصرف برق می شوند.
کیت استارت نرم:  Soft-start Kit این کیت در دستگاه های تک فاز با ظرفیت بالا باعث کاهش آمپر راه اندازی می گردد.
عیب یاب ومحافظ هوشمند: Self-diagnosis Function این سیستم به طور هوشمند و اتوماتیک اشکالات احتمالی را تشخیص ونمایش داده و در صورت تشخیص خطا، سیستم محافظتی را فعال و ادامه کار را متوقف می نماید.
عدم وزش باد سرد درحالت گرمایش: Anti-cold Air-Function (Heat Pump Only فقط درسیستم های سرد و گرم درحالت گرمایش، زمانی که دمای اواپراتور به اندازة کافی گرم شد، آنگاه فن شروع به کارمی کند و به این ترتیب از وزش باد سرد در حالت گرمایش جلوگیری می شود.
حالت توربو: Turbo Operation در این حالت دستگاه دمای خواسته شده را در زمان کوتاه تری تأمین می کند .
محافظ شیرهای سرویس: Valve Protection Cover این محافظ ازشیرها در زمان حمل و نقل دستگاه محافظت کرده و از تقطیر رطوبت هوا و چکه کردن جلوگیری می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *