کولرگازی

کاهش مصرف برق کولرگازی

کاهش مصرف برق کولرگازی

راهکاری برای کاهش مصرف برق کولرگازی در تابستان

کاهش مصرف برق کولرگازی در تابستان مسئله ای است مهم. همانطور که می دانید تعرفه مصرف برق در روزهای سال فرق می کند. یعنی در تابستان و زمستان مختلف است. به جز این مسئله در ساعت های تابستان نیز تعرفه مصرف برق باز هم متفاوت است.

در روزهای تابستان از ساعت 12 الی 16 و در شب از ساعت 19 الی 23 اوج مصرف برق است و در این ساعات تعرفه برق 2.5 حساب می شود. از ساعت 23 الی 7 صبح نیز تعرفه برق 0.25 یا 1/4 حساب می شود. در بقیه ساعات نیز 1 می باشد.

حالا چه راهکارهایی برای کاهش مصرف برق کولرگازیدر تابستان پیش ببریم تا قبض برقمان زیاد نشود. در این مقاله ما به شما درباره کاهش مصرف برق در تابستان کمک خواهیم کرد.

پیشنهاد ویژه: با خرید کولرگازی اینورتر گرین خیالتان از مصرف برق پایین راحت باشد.

هر فضا مستقل برای خنک شدن:

اگر قصد خرید کولرگازی را دارید توجه داشته باشید که برای هر فضا کولرگازی مستقلی خریداری نمایید. مثلا برای اتاق جدا برای سالن نیز جدا. شاید با این کار هزینه اولیه بیشتر شود اما در واقع این کار باعث کاهش چشمگیری از هزینه مصرف برق می شود. یعنی شما سرمایه گذاری کردید برای سالهای آینده

کاهش مصرف برق کولرگازی

در انتخاب کولرگازی کم مصرف  دقت کنید.

امروزه به لطف کولر گازی اینورتر در مصرف آنها نسبت به قبل تا 73% کاهش پیدا کرده. با دقت به برچسب انرژی و دارا بودن کیت اینورتر می توانید در کاهش مصرف برق کمک بزرگی به خودتان بکنید.

همانطور که در تصویر مشاهده می کنید با کمک به تکنولوژی اینورتر و درست مصرف کردن می توانید کاهش مصرف برق در تابستان را رعایت کنید.

 

 

سرویس به موقع دستگاه خنک کننده:

هر وسیله ی مصرفی در زمانی خاص نیاز به سرویس دارد. علاوه بر بیشتر کردن عمر دستگاه در بهینه کارکرد آن نیز می توانید نقش داشته باشید. (مثل ماشین که زمانی که روغن، فیلتر روغن و هوا را عوض می کنید کارکرد ماشین بهتر می شود.) کولرهای گازی هم همین طور است.شارژ گاز، تمیز کردن فیلترهای تصفیه و … از جمله کارهایی است که باید انجام دهیم.

 انتخاب درست ظرفیت دستگاه:

یکی دیگر از عوامل موثر در کاهش مصرف برق کولرگازی انتخاب ظرفیت مناسب است. اگر ظرفیت دستگاه شما کوچک تر از فضای شما باشد نه تنها خنک نمی شوید بلکه این کار باعث مدام کار کردن دستگاه می شود و به دستگاه فشار زیادی وارد می شود. با انتخاب ظرفیت درست می توانید بهترین کولر گازی و کم مصرف ترین کولرگازی را برای خود به ارمغان بیاورید.

 

 

محاسبه ظرفیت کولرگازی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *