کولرگازی

اسپیلت درست است یا اسپلیت؟

اسپلیت-یا-اسپیلت

شما می دانید نام دیگر کولرهای گازی چیست؟ آیا برای شما هم سؤال شده است که تلفظ درست کولر گازی اسپیلت است یا اسپلیت؟ به نظر شما کدام یک صحیح است؟ مسئله ای که ذهن بسیاری از کاربران را به خود مشغول کرده است تلفظ درست کلمه‌ی اسپیلت هست. نام دیگر کولر گازی که در تلفظ راحت تر نیز است و بیشتر می شنوید اسپیلت می باشد. بسیاری از افراد بدون اطلاع از تلفظ صحیح هر دو کلمه‌ی اسپلیت یا اسپیلت را به کار می‌برند. با ما همراه باشید تا بالاخره بدانیم نام درست این دستگاه چیست.

جستجو اسپلیت یا اسپیلت در فرهنگ لغت

در این قسمت معنی هر کلمه را به طور مجزا در لغت نامه توضیح می‌دهیم که در لغت نامه به چه صورت تعریف شده است. در فرهنگ لغت کلمه‌ی اسپلیت با نام کولر گازی یا تهویه مطبوع تعریف شده است. کلمه‌ی  Split اسپلیت تلفظ صحیح نام این دستگاه می‌باشد و به معنای دو نیم کردن یا از هم جدا است. کلمه‌ی اسپیلت در لغت نامه هیچ معنایی ندارد، بنابراین اسم درست این دستگاه اسپلیت می‌باشد.

اسپیلت-درست-است-یا-اسپلیت

اسپلیت یا اسپیلت درست است؟

کولرهای قدیمی تر محدود به یک مدل بودند،کولر های قدیمی تر Window Air Conditioner  نام داشت. امروزه با پیشرفت صنعت و به کار گیری تکنولوژی های جدید در ساخت کولر گازی، کولرهایی با نام Split Air Conditioner توسط شرکت های سازنده تولید و به بازار عرضه می‌شود. اسپلیت ها دارای یک پنل داخلی Indoor و یک پنل خارجی Outdoor هستند که به دلیل دو تکه بودن آن‌ها را Split نام گذاری کردند. 

سخن پایانی

با مطالعه‌ی این مقاله به این نتیجه رسیدیم که تلفظ درست کلمه‌ی اسپلیت است و کلمه‌ی غلط اسپیلت می‌باشد. البته تلفظ نادرست یا همان اسپیلت بسیار بیشتر در بین افراد رایج است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *