داکت اسپلیت

داکت اسپلیت چیست

داکت اسپلیت چیست

داکت اسپلیت چیست؟

داکت اسپلیت از دو بخش کندانسور و هواساز تشکیل شده است. کندانسور و هواساز از طریق لوله مسی به هم ارتباط برقرار می کند و هوا ساز نیز در داخل واحد نصب شده و از طریق کانال کشی به قسمت های محل نصب مانند اتاق ها یا سالن و … متصل شده و هوای تازه را به در آنها توزیع می نماید.

داکت اسپلیت

در حالت سرمایش داکت اسپلیت همانند کولرگازی عمل می کند اما در حالت گرمایش به طور کلی تفاوت دارد. به این صورت است که کویل گرمایشی که درون یونیت داخلی قرار دارد در فصل زمستان آب گرمی که از موتورخانه و پکیج ایجاد می شود را درون کویل به جریان می اندازند و از سیکل تبرید تراکمی در گرمایش استفاده نمی شود.

انواع داکت اسپلیت ها:

داکت اسپلیت ها از لحاظ مصرف برق با یکدیگر فرق دارند.

داکت اینورتر(دور متغییر) و معمولی(دور ثابت) و سه فاز و تکفاز.

برای محاسبه ظرفیت داکت اسپلیت چند فاکتور مهم از قبیل : مساحت، نوع کاربری، محل نصب دستگاه، دمای کلی شهر و … مورد نیاز است که برای راهنمایی بهتر می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشد.

هزینه داکت اسپلیت:

در مورد مبحث بسیار مهم هزینه ها می توان چند مورد را در نظر گرفت.

ابتدا هزینه خرید داکت اسپلیت که بسته به برند، تکفاز و سه فاز بودن و اینورتر و معمولی بودن دستگاه فرق دارد که اگر دستگاه اینورتر تهیه شود مصرف برق خیلی کمتری خواهید داشت و در آینده مقرون به صرفه تر است.

هزینه لوله کشی دستگاه که فاصله یونیت داخلی و یونیت خارجی است.

هزینه کانال کشی دستگاه که بر اساس میزان کانال و مساحت خانه قابل محاسبه می باشد.

معمولا همه برند ها هم دستگاه معمولی و هم دستگاه اینورتر را دارند. برند هایی که هم کیفیت دستگاه بهتری نسبت به سایر برند ها دارند و نیز شناخته شده باشند و خدمات پس از فروش مطمئن و خوبی ارائه دهند مانند: ال جی، سامسونگ، تراست، مایدیا، هایسنس، تک الکتریک و …

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *