کولرگازی

منظور از کولرگازی اینورتر چیست؟

منظور از کولرگازی اینورتر

اینورتر چیست؟

اینورتر یا برق مبدل دستگاه الکترونیکی است که جریان متناوب را به جریان مستقیم تبدیل می کند. جریان متناوب تبدیل شده می توانند بر اساس نیاز به هر ولتاژ و فرکانسی باشد که به وسیله تراسفورماتورهای مناسب و مدارها کنترل می شود.
درکولرگازی های قدیمی این تکنولوژی وجود نداشت اما چند سالی می شود که اکثر کولرگازی ها دارای کیت اینورتر شده اند که اصطلاحا آن ها را کولر گازی کم مصرف نیز می گویند.

کولرگازی اینورتر گرین با توجه به شرایط فروش و کیفیت و همچنین ضمانت 72 ماهه توانسته فروش خوبی در بازار تهویه مطبوع داشته باشد.

کارکرد کولرگازی اینورتر چگونه است؟

کولرگازی اینورتر

در کولرگازی های قدیمی به این روش بود که اگر شما درجه دستگاه خود را مثلا روی 21 تنظیم می کردید، زمانی که محیط شما به این درجه می رسید کمپرسور خاموش می شد و منتظر فرمان ترموستات بود تا وقتی که دمای محیط از 21 درجه بالاتر برود. بعد از فرمان ترموستات مجدد کمپرسور روشن و محیط شما را به درجه دلخواه می رساند.
همین روشن و خاموش شدن کمپرسور باعث مصرف برق می شد ک اصطلاحا زمان استارت برق زیادی مصرف می کرد.

اما در کولرهای اینورتر نسل جدید:

زمانی که محیط به درجه تنظیم شده رسید،کمپرسور خاموش نمی شود بلکه دور موتور یا کمپرسور را کاهش می دهد تا از استارت مجدد جلوگیری کند. که این روش تا 73% از مصرف برق نسبت به مدلهای قبلی جلوگیری می کند.
می توان گفت که تفاوت کولرها در نسل جدید و قدیم همین تفاوت در کمپرسورهاست. با توجه به مصرف برق و گران بودن آن این تکنولوژی بسیاری در مصرف برق صرفه جویی می کند.

 

کمپرسور اینورتر

 

امروزه همه شرکت هایی که در حوضه ی سیستم های تهویه مطبوع فعالیت دارند چنیدین مدل کولرگازی دارند مثل اینورتر،رده A، حاره ای که هر کدام کاربرد خود را دارند. اما برای استفاده در فضاهای مسکونی و اداری اینورتر بهترین انتخاب است.

معمولا کولرگازی های اینورتر اختلاف قیمتی با دیگر مدلها دارند اما این هزینه در قبض برق قابل جبران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *